top of page

Lubartów, marzec 2020

Jakub Wróblewski odchodzi z Urzędu Miasta

Jakub Wróblewski Zastępca Burmistrza Lubartowa

Jakub Wróblewski odchodzi z Urzędu Miasta.
W związku z rozwiązaniem umowy odchodzi w jakimś sensie z lubartowskiej polityki.

Na jak długo? Czy na stałe? Zapytamy

W tym momencie przekazujemy naszym czytelnikom zbiór informacji skompletowanych z #BIPdokawy, strony Państwowej Komisji Wyborczej, materiałów wyborczych i własnych.

Czym zajmuje się Jakub Wróblewski w Urzędzie Miasta Lubartów?
Do zadań Zastępcy Burmistrza należy wykonywanie poleceń służbowych wydawanych przez Burmistrza, realizowanie zadań wynikających z jego zarządzeń.
Koordynowanie działań Wydziału Oświaty i Wydziału Infrastruktury Miejskiej. Zastępca Burmistrza organizuje i koordynuje zadania z zakresu infrastruktury komunalnej, a w szczególności dotyczące:
1) zaopatrzenia w wodę i energię elektryczną;
2) miejskich dróg, ulic, placów i parkingów oraz organizacji ruchu drogowego;
3) utrzymania czystości i porządku w mieście;
4) nadzoru i koordynacji zadań związanych z utrzymaniem i remontami komunalnych zasobów mieszkaniowych.
To tylko część obowiązków Zastępcy Burmistrza. Po szersze informacje odsyłamy do BIP
Zanim trafił do Urzędu Miasta w Lubartowie, Pan Jakub Wróblewski otrzymał wystarczającą liczbę głosów w wyborach samorządowych w 2018 roku, żeby zostać radnym. Mandatu jednak nie objął. Dlaczego? Po kolei.
W wyborach 2018 roku ubiegał się również o fotel burmistrza. Zabrakło mu głosów, żeby wejść do drugiej tury wyborów, która rozegrała się między Krzysztofem Paśnikiem i Januszem Bodziackim. Przed dogrywką udzielił poparcia Krzysztofowi Paśnikowi ze Wspólnego Lubartowa. Po wygranej Paśnika, w wyniku umowy koalicyjnej Komitetów Wyborczych Wspólnego Lubartowa i Koalicji Obywatelskiej przyjął propozycję objęcia stanowiska Zastępcy Burmistrza i pełnił ją aż do teraz.

Tymczasem możemy powiedzieć kilka słów o jego dotychczasowej działalności samorządowej.
W kadencji 2014-2018 zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu radnych na półmetku kadencji

Z kolej w zestawieniu podsumowującym czteroletnią działalność, jako radnego - drugie spośród 21 zasiadających w Radzę Miasta naszych przedstawicieli Ranking Radnych Rady Miasta

O co pytał radny Jakub Wróblewski w imieniu swoich wyborców na sesjach?
M.in. o strefę kibica, remont chodnika przy ul. Jana Pawła II, przy skrzyżowaniu z ul. Legionów, czynsz za wynajem dla „AKOGO”, dotowanie przez PEC i PGK, inwestycje, drogi z tzw. nowych schetynówek, mieszkanie Plus, parking przy Cmentarnej i Szaniawskiego, wynagrodzenie na poszczególnych stanowiskach w MOPS.
W wyborach samorządowych 2018 mandat radnego zapewniło mu poparcie 297 wyborców, co było 4 wynikiem w mieście. Z kolei w walce o fotel burmistrza zdobył poparcie 1846 wyborców.
Jaki plan na Lubartów miał Jakub Wróblewski?
Program na stronie www.jakubwroblewski.pl

W 2010 roku w wyniku wyborów samorządowych objął mandat radnego, wchodząc do Rady Miasta Lubartów z Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP wynikiem 191, co daje 8.51% głosów ważnych.

W kadencji 2006 – 2010 bez mandatu.

W kadencji 2002 – 2006 pełnił funkcję radnego, zdobywając 94 głosy.

bottom of page