top of page

Lubartów, październik 2018

Gotowi do dialogu?

MOL_UMLubartów

W trakcie kampanii politycy składają nam przeróżne obietnice wyborcze.

Zarówno te realne i idealistyczne mówią więcej o nas samych, niż o ludziach, którzy je głoszą. Pamiętajcie, że to strój szyty na naszą miarę. 


Czego z nich możemy się dowiedzieć o nas samych? Obietnice składają się na zamknięty katalog ograniczony podstawowymi potrzebami życiowymi. Ma być ciepło i bezpiecznie. Przy okazji może działać kino i autobus, żeby dojechać do szpitala i supermarketu. 
Sprytne to! Przyznacie, że łatwiej tłumaczyć się z niespełnionych obietnic, niż z braku twórczego myślenia?

Dotyczy to przede wszystkim nas, czyli wyborców. 

Formularz z pytaniami został dostarczony wszystkim kandydatom na burmistrza w formie elektronicznej. Prosiliśmy o jej wypełnienie do 10 października. Którzy z kandydujących do Rady Miasta znaleźli czas na wypełnienie ankiety? Jako pierwsi ankietę przesłali nam
Marek Szymczak   Grzegorz Gregorowicz    Marian Olesiejuk

A oto nazwiska wszystkich, którzy odpowiedzieli na pytania wyborców w przewidzianym czasie.

W naszej ocenie potwierdzają gotowość do dialogu. Odpowiedzi na pytania mieszkańców, należy traktować, jako konsultacje społeczne i pewien rodzaj debaty, która ze względów logistycznych nie może odbyć się pomiędzy wszystkimi kandydatami.

Zachęcając do zapoznania się z całością, publikujemy odpowiedzi na pytanie o główny cel, jaki gmina powinna realizować w najbliższych 4 latach wg kandydata. Pełną treść wypełnionych ankiet znajdziecie w aktualnościach na  <Lubartów.MamPrawoWiedzieć.pl> 

Odpowiedzi kandydatów uszeregowaliśmy według numerów list komitetów wyborczych.

Lista nr 4 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

Alicja Zalewska-Łojek Okręg nr 1

 Wraz z udziałem mieszkańców powinna powstać strategia rozwoju Lubartowa oparta o ich rzeczywiste problemy i potrzeby .Należałoby też ją zrealizować tak jak mieszkańcy by sobie tego życzyli , ze szczególnym uwzględnieniem głosu młodych i najstarszych

Bogdan Mileszczyk Okręg nr 1

Wschodnia Obwodnica

Anita Kubera Okręg nr 3

Bezpieczeństwo, skoro do Urzędu Miasta trafia projekt, który popiera największa liczba mieszkańców to znak, że na tym zależy naszym mieszkańcom, a bez nich nasze miasto by nie istniało.

Magdalena Świętońska Okręg nr 3

Najważniejsze jest ożywienie miasta, otwarcie na ludzi młodych, ale także stworzenie godnych warunków życia dla seniorów. W praktyce to organizacja imprez kulturalnych (Jarmark Jagielloński),budowa skateparku, bezpłatna komunikacja miejska dla seniorów

Przemysław Trubalski Okręg nr 3

Podniesienie jakości powietrza i gospodarki energetycznej miasta poprzez pomoc mieszkańcom w uzyskiwaniu środków na termomodernizacje, wymianę źródeł ciepła, montaż alternatywnych źródeł energii, np. z programu Czyste powietrze oraz innych programów.

Artur Jezior  Okręg nr 4

Przyciąganie inwestorów do naszego miasta, zmniejszenie ruchu w centrum miasta.

Marcin Wronowski Okręg nr 4

Budowa centrum sportowego z prawdziwego zdarzenia. Obiecywana od lat.

Lista nr 10 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Zdzisław Wereszczyński Okręg nr 2

Poprawa infrastruktury drogowej miasta, opracowanie i modernizacja tras wylotowych z miasta oraz ze strefy przemysłowej na węzły komunikacyjne (Wincentów, Nowodworska, Annobór).

Lista nr 13 KWW PRZEDSIĘBIORCY I MIESZKAŃCY RAZEM DLA LUBARTOWA

Zbigniew Piskała Okręg nr 1

Dokończenie rozpoczętych inwestycji. Dalsze pozyskiwanie środków unijnych na rozwój miasta.

Waldemar Gąsior Okręg nr 2

Strategia rozwoju miasta i dostosowanie zagospodarowanie przestrzennego, zmiana ruchu drogowego, współpraca z przedsiębiorcami i rozbudowa strefy ekonomicznej.

Agata Aftyka Okręg nr 3

Pozyskanie jak największej ilości środków unijnych dla wielu inicjatyw oraz ściągnięcie inwestorów i przedsiębiorstw do naszego miasta.

Andrzej Michał Kamiński Okręg nr 3

Dokończenie rozpoczętych inwestycji, tworzenie nowych stref ekonomicznych oraz przyjaznych warunków dla inwestorów.

Emilia Kamińska Okręg nr 4

Strategia rozwoju miasta i dostosowanie zagospodarowanie przestrzennego, zmiana ruchu drogowego, współpraca z przedsiębiorcami i rozbudowa strefy ekonomicznej.

Mariusz Kulawczuk Okręg nr 4

Pozyskiwanie i maksymalne wykorzystanie funduszy ze środków unijnych.

Tomasz Wawruch Okręg nr 4

Dokończenie rozpoczętych inwestycji i pozyskiwanie większej ilości środków unijnych oraz tworzenie nowych stref ekonomicznych.

Walenty Baluk Okręg nr 4

Zrównoważony rozwój infrastruktury w całym Lubartowie, przejrzyste i profesjonalne zarządzanie Miastem Lubartów i jego finansami publicznymi.

Lista nr 14 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA

Marian Olesiejuk Okręg nr 1

Zwiększenie wpływów do budżetu przez stymulowanie rozwoju lokalnego biznesu i pozyskiwanie środków zewnętrznych - pozwoli to na realizację większości zadań gminy.

Przemysław Kural Okręg nr 3

Pozyskiwanie środków zewnętrznych (maluch+, senior+, programy drogowe, środki unijne), pozyskiwanie nowych terenów pod budownictwo i przemysł, szukanie nowych inwestorów w tym zagranicznych.

Tomasz Jarosław Drozd Okręg nr 4

Pozyskanie nowych inwestorów. Poprawa bezpieczeństwa. Dopłata do zajęć pozalekcyjnych w szkołach.

Lista nr 15 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY LUBARTÓW

Marek Szymczak Okręg nr 2

Taki, aby miasto miało duży zysk a ludziom żyło się lepiej.

Grzegorz Gregorowicz Okręg nr 4

Kompetentna Gmina z kompetentnymi urzędnikami, którzy kompetentnie i przy współpracy z obywatelami rozwiązywać będą kompetentnie wszelkie strategiczne i bieżące sprawy.

Artur Kuśmierzak Okręg nr 4

Budowa lokalnych dróg, chodników, oświetlenia oraz bezpiecznych przejść dla pieszych w mieście. Promocja miasta przez turystykę, stworzenie cyklicznego kalendarza imprez, ściąganie inwestorów, którzy stworzą nowe miejsca pracy.

bottom of page